Biografie

Dětství a rodina 1

Dj Loutka, vlastním jménem Michal Maudr se narodil 8. Května 1967 Marii Maudrové a Zdeňku Maudrovi. V roce 1975 se manželství rodičů rozpadlo a po svatbě Marie Maudrové se do Loutkova života dostal jeho nevlastní otec Jaromír Kopťár, který se v letech 1969 až 1972 také věnoval Djingu, hrál a hostoval například na Valdeku, ve Slovanském domě, v klubu Olympik nebo ve Spálené ulici.

Wikipedia DJ Loutka ZDE.

Dětství a rodina 2

V roce 1975 se Michalově mamince narodila dcera Nikola. Ta s ním později obývala jeden malý panelákový pokojík, kde jak sama vzpomíná její bratr Michal často pouštěl skupinu Duran Duran, která na něj měla zásadní vliv a patřila mezi jeho nejoblíbenější kapely. Existuje dokonce autentické video koncertu Duran Duran, který se konal v roce 1988 a kde se v záběru objeví i jejich oddaný fanoušek Michal Maudr.

V záběru záznamu 26:20 - ZDE.

Dětství a rodina 3

Přibližně roku 1977 Michala jeho otčím Míra (jak svého nevlastního otce Michal oslovoval) přihlásil na tenis na pražské Štvanici, kde mimo jiné trénoval o rok mladší Petr Korda. Zajímavostí možná je, že Michal Maudr jako nadějný mladý tenista v roce 1979 a 1980 dělal sběrače míčů na Davis Cupu.

Více info ZDE.

Dospívání 1

ZŠ Michal navštěvoval na Proseku a následně nastoupil do učení na automechanika. Pravděpodobně by se stal jediným vyučeným automechanikem, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Přesto, že byl Michal vrcholovým hráčem šel tenis stranou, protože rád navštěvoval diskotéky v Alfě. Po nepříjemné vojně a Sametové revoluci se Michal začíná věnovat hudbě a djingu profesionálně.

Co o sobě Michal prozradil se dozvíte ZDE.

Dospívání 2

Djing ho v začátcítch dostatečně neuživil a ani on sám netušil, že se stane jedním z pilířů na tehdy vznikající elektronické hudební scéně. Byl to klub Meloun, který dál určil jeho hudební vkus i další karieru. V začátcích hraje Dj Loutka také v klubu Futurum, kde se věnuje převážně kytarovým a new wave projektům. Michal je u vzniku prvního housového uskupení ToMaMi a začíná pořádat pravidelně párty v Miš Maši i jinde.

Proč a kdy se začalo Michalovi říkat loutka zjistíte ZDE.

Dospívání 2b

Společně s Jardou Krampolem a Petrem Hoškem zakládá Michal v roce 1993 agenturu Roxydust House Factory. Stejná tři jména stojí i za vznikem dnes již ikonických akcí v KD Ládví. Jejich agentura se na dlouhou dobu stala pionýrem na promotérské scéně, později funguje již pod zkráceným jménem Roxydust Praha.

Roxydust mixtape - modrá kazeta ZDE.

Dospělost 1

V témže roce zve Dje Loutku do Amsterodamu místní legenda Joost Van Bellen. V holandském Roxy se Dj Loutka stává prvním českým djem vystupujícím v zahraničním klubu. Ve stejném období začíná Loutkova jízda králů, získává totiž angažmá ve všech důležitých holandských klubech (Chemistry, Mazzo, Paradiso, Richter, Waakzaamheid). Zde si Dj Loutka vytváří svůj osobitý styl a díky jeho talentu a citlivé selekci skladeb si ho oblibilo místní publikum. Dj Loutka se tak stává nejznámějším a nejoblíbenějším českým djem v zahraničí. Nabírá další nové zkušenosti, inspiraci a kontakty.

O životě dje se Michal rozpovídal ZDE.

Dospělost 2

Po návratu ze zahraničního angažmá Dj Loutka využívá získaných zkušeností, stává se rezidentem klubu Radost FX v Praze, což mu zajišťuje nezpochybnitelou pozici lídra a obrovskou oblibu na naší taneční scéně. Současně začíná hrát po boku světových jmen jako Carl Cox, Daren Emmerson, Silicon Soul, Terry Francis nebo Dj Sneak.

Na společné začátky vzpomíná v rozhovoru DJ Bidlo ZDE.

První shake

Mezi zásadní milníky české klubové scény patří pro mnohé dosud nepřekonaná party Shake, která vznikla v roce 1996. Agentura Roxydust se inspirovala a po vzoru parties v holandském klubu Roxy začala Čechům servírovat čerstvé progresivní věci včetně Curtisových i jiných bizardních vystoupení. Dj Loutka se stal symbolem této klubové taneční noci a z této pozice těžil po zbytek své kariéry. Nezapomenutelná jsou vystoupení djs Joost Van Bellen, 100% Isis, Geert, Dimitri, Marcello, Hipp-e & Hallo, Matthew „Bushwacka“ B, Brian S a mnoho dalších.

Shake - DJ Loutka Solo audio ZDE.

HouseBOX

V roce 1997 vyšlo Dj Loutkovi kultovní CD – Housebox, které se na dlouhou dobu stalo jedním z nejposlouchanějších mixů všech dob, a které zásadně zpopularizovalo house music v čechách. Vliv Houseboxu na mnoho nových djských jmen i posluchačů na české scéně v druhé polovině devadesátých let byl nesporný a zásadní.

Housebox poslechněte ZDE.

EP second

DJ Loutka vydal i několik tracků, připomeňme alespoň EP Second, EP Third, nebo EP Forth. Jeho produkce byla natolik kvalitní, že měla svoje místo v kufrech mnoha světových djů, dostala se i do uznávaného Essential Mixu BBC Radia 1. DJ Loutka za téměř tři dekády aktivní kariéry jako headliner opakovaně naplňoval všechny kluby napříč ČR. Před rokem 2000 došlo se vstupem velkých sponzorů na scénu k masivní popularizaci taneční hudby, začaly se organizovat halové párty pro tisíce navštěvníků, následně také začal festivalový bum. Michalovo djské jméno nechybělo na žádném halovém, či festivalovém line-upu, převážně vystupoval na hlavních stagích po boku těch největších světlových jmen.

Dj Loutka – EP Second poslechněte ZDE.

Jak dje Loutku vnímalo jeho okolí

Nelze si vzpomenout zdaleka na všechna jména, ale připomeňme si alespoň několik světových djských ikon, se kterými se Dj Loutka za mixážním pultem vystřídal, např.: Josh Wink, Richie Hawtin, Deep Dish, Circulation, David Morales, Undercatt, Catz ‘n Dogz, Westbam, Little Louie Vega, Roger Sanchez, Solomun, Dj Hell, Mr.C, Joris Voorn, Paul van Dyk , Junior Sanchez, Duncan Forbes, Sasha, Nick Warren, Tiësto, Doc Martin, Kolektiv Turmstrasse, Claptone, Sébastien Ledger, James Zabiela, Lee Buridge, Eric Prydz, Gregor Tresher, Dave Angel, Chemical Brothers, Fatboy Slim, Ferry Corsten, Umek, Underworld, Paul Oakenfold, Jonh Digweed, Judge Jules, Danny Tenaglia, Erick Morillo, Timo Maas, Derrick May, C.J. Bolland, Eddie Amador, Robert Owens, Jazzanova, Koenie, Knee Deep, Dee Lite, Jaydee, Agoria, Pete Heller, Armand Van Helden, Derrick Carter, Laurent Garnier, Paul Kalkbrenner nebo Kölsch.

Jak dje Loutku vnímalo jeho okolí se dočtete ZDE.

PUBLIKUM HO MILOVALO

Publikum Michala milovalo pro jeho cit a práci s gramofony, díky které dokázal vygradovat náladu na parketu až neuvěřitelným způsobem. Střídání emocí, od melancholie, přes hypnotické a energické pasáže až k pompéznosti mělo v klubech neopakovatelnou atmosféru. V kombinaci s jeho vybraným hudebním vkusem a melodičtějšími náladovými skladbami se Dj Loutka stal synonymem pro kvalitní taneční parties u nás.

DJ Loutka BPM Online Tv záznam ZDE.

Jeho mírná, citlivá povaha

Nejen Michalova mírná citlivá povaha, přátelskost, skromnost, pokora a loajálnost, ale i radost z hudby, která z něj čišela na podiu mu po generace kluberů udržovala pověst oblíbeného člověka. Michalova vášeň pro hudbu dokázala motivovat nespočet dalších začínajících djs. Své 50-té narozeniny oslavil v klubu Roxy, společně s Undercatt předvedl set hodný mistra a jen potvrdil status nejoblíbenějšícho českého dje.

Záznam z Roxy ZDE.

next

Mezi postavami české klubové scény není nikoho, ke komu by bylo vázáno tolik osobních, nebo hudebních vzpomínek jako k Michalovi. Loutkův život v roce 2018 ukončila tragická a nikým nečekaná sebevražda. Jeho hlas i hudba stále zní v uších a srdcích nás všech, těch kteří ho pamatovali, měli štěstí se s ním přátelit, slyšet ho, vidět, nebo po jeho boku vystupovat.
Michal Maudr aka Dj Loutka byl, je a navždy bude LEGENDA.

Rozlučkovou Last session party v klubu Futurum si můžete připomenout ZDE.

DJ Loutka forever

DJ LOUTKA FOREVER

R.I.P.

hrob

Navigace k pietnímu místu

map pointer route icon